Członkostwo

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące członkostwa w naszym oddziale:

Jak do nas dołączyć?

Każda osoba zainteresowana członkostwem musi zapoznać się ze statutem. W skali roku obowiązuje symboliczna składka członkowska pozwalająca na lepsze funkcjonowanie naszego oddziału. Jej wysokość ustalana jest na każdy rok przez zarząd stowarzyszenia. Członkiem można się stać, składając pisemną deklarację, która następnie zostaje zaakceptowana przez zarząd.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wstąpieniem do polskiego oddziału WPA, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

Każdy wstępujący członek otrzymuje legitymację członkowską.

Każdy wstępujący członek otrzymuje legitymację członkowską.

Co daje członkostwo w WPA?

Członkostwo w WPA otwiera przed miłośnikami bażantów szerokie możliwości. Podstawowym założeniem jest prawo do aktywnego uczestnictwa w organizowanych przez WPA spotkaniach w Polsce i za granicą. Bycie członkiem WPA oznacza także dostęp do ptaków hodowanych pod patronatem organizacji, co pozwala na zapisywanie ich do ksiąg stadnych, obrączkowanie specjalnymi rodowymi obrączkami, a także wystawianie rodowodów. Istnieje możliwość przyłączania się do projektów hodowlanych realizowanych przez WPA. Każdy członek otrzymuje legitymację członkowską. Jest również informowany na bieżąco o działaniach stowarzyszenia, w tym o organizowanych przez nie spotkaniach.

Ponadto jesteśmy także otwarci na nowe pomysły służące rozwojowi stowarzyszenia. Jeżeli więc mają Państwo takie, tym bardziej zapraszamy w nasze kręgi.

Kto może zostać członkiem WPA?

Członkiem może zostać każdy miłośnik i hodowca tej grupy ptaków, który chce aktywnie uczestniczyć w życiu WPA, a tym samym przyczyniać się do popularyzacji wiedzy o bażantach, chronić ich czystość gatunkową i dbać o to, by kolejne pokolenia miały szansę poznawać te wspaniałe zwierzęta nie tylko ze zdjęć i kart książek.

Jakie obowiązki ma członek WPA?

Wszystkie obowiązki członka stowarzyszenia szczegółowo reguluje statut. Główne obowiązki to:

  • uczestnictwo w życiu stowarzyszenia,
  • sumienne stosowanie się do zaleceń stowarzyszenia.

Chcesz do nas dołączyć? Wypełnij poniższy formularz i wyślij zgłoszenie.

    2016 WPA Poland. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie: SIPLEX Studio